DJ i parë në orbitë, luan live nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor

DJ i parë në orbitë, luan live nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor

09:11, 14/08/2019

Astronauti italian Luca Parmitano është bërë DJ i parë në orbitë, pasi luajti një set muzikor nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor, për turistët në një anije lundrimi të klubeve në Detin Mesdhe, raporton BBC.

Nga sa shihet edhe nga video, si astonauti ashtu edhe turistët ndihen shumë të kënaqur nga kjo eksperiencë e parë e realizuar live, nga një Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor. Ata ndjekin të gjitha udhëzimet e DJ dhe krijojnë një situatë mjaftë reale sikur të ishin në të njëjtën festë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco