Sulm me bombë në Lion, hetuesit nuk identifikojnë dot agresorin

Sulm me bombë në Lion, hetuesit nuk identifikojnë dot agresorin

15:20, 25/05/2019

Një ditë më parë, Lioni i Francës u trondit nga shpërthimi i një bombe, që shkaktoi 13 të plagosur. Mes të plagosurve ishte edhe një vajzë e mitur vetëm 8 vjeçe.

Pak minuta pas ngjarjes, mediat franceze dhe ata botërore publikuan fotografinë e një njeriu me ngjyrë, si të dyshuar për vënien e bombës në bulevard. Ai dyshohet se ka vendosur çantën me bombë në tokë dhe më pas ka vijuar të ecë me biçikletë, shkruan “Reuters”.

Prokurorët francezë kundër terrorizmit thanë se nuk ishin në gjendje të identifikojnë të dyshuarin. Kjo për shkak se ai mbante syze dielli dhe ishte i mbuluar. Gjithsesi, prokurorët dyshojnë se kemi të bëjmë me sulm terrorist.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco