FOTO/ Vajza filipinase u lidh në pemë nga pronari pasi la mobiliet në diell

FOTO/ Vajza filipinase u lidh në pemë nga pronari pasi la mobiliet në diell

13:09, 15/05/2019

Një shërbyese ishte lidhur me një pemë si dënim pasi la një pjesë të mobilieve të shtrenjta të punëdhënësit të saj në Diell në Arabinë Saudite, shkruan The Sun. 

E reja 26 vjeçare, Acosta Baruelo, u lidh nën Diellin e nxehtë nga pronarët e shtëpisë ku punonte për ‘të marrë’ një mësim prej tyre.

I tronditur nga pamjet një kolegu i saj nuk ngurroi ta fotografonte dhe të publikonte fotografitë e saj të shkrepura në 9 maj. Besohet se familja nga Lindja e Mesme ishte ‘shqetësuar’ shumë pasi mobiliet e shtrenjta të lëna në Diell mund të dëmtoheshin jo pak.

Departamenti i Punëve të Jashtme të Filipineve (DFA) u shqetësua për këtë situatë dhe ndihmoi gruan e re të kthehej përsëri në Filipine duke e larguar përfundimisht nga shtëpia dhe vendi ku ajo ishte e punësuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco