VIDEO/ Para disa vitesh i vrau djalin, nëna myslimane bën botën të qajë me veprimin e saj

VIDEO/ Para disa vitesh i vrau djalin, nëna myslimane bën botën të qajë me veprimin e saj

13:19, 12/01/2018

Më 28 qershor 2015 në South Cumminsville ndodhi një vrasje, dhe autorët e krimit u arrestuan.

Policia njoftoi se ishin tre persona që kishin vrarë një 39 vjeçar dhe më pas i kishin vjedhur më pak se 60 dollarët që kishte pasur me vete.

Personat që kryen krimin ishin një 14 vjeçar një 17 vjeçar dhe një 20 vjeçi cili nuk u akuzuar asnjëherë.

Javon, tashmë 16 vjeç u surprizua nga nëna e të ndjerit e cila e fali atë për vrasjen e djalit.

‘Unë nuk të urrej ty, nuk mund të të urrej, nuk është mënyra jonë, të tregosh mëshirë, ajo është mënyra jonë. Ti ishe fëmij, akoma je i tillë, ndoshta qëllimi është të shpëtoj jetën tënde, sepse ti nuk do të vritesh nga kjo shoqëri. Familja ime do të donte të ishte pjesë e ndihmesës tëndë për të të siguruar një jetë më të mirë që kjo të mos përsëritet”, u shpreh me lot në sy 66 vjeçarja.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment