Lenjani jep infomacione me rëndësi lidhur me arrestin kardiak

Lenjani jep infomacione me rëndësi lidhur me arrestin kardiak

19:45, 03/12/2022

Ish-drejtori i Emergjencës në Shërbimin Spitalor, Klinik dhe Universitar të Kosovës (SHSKUK), Basri Lenjani, ka dhënë informacione të detajuara lidhur me arrestin kardiak, percjell Syri net Kosova.

Ai e ka vlerësuar si një emergjencë mjekësore pa paralajmërim.

Lenjani ka thënë arresti shoqërohet me humbje të vetëdijës, pa puls, frymëmarrje.

Postimi:
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco