Nëse i hidhni vaj ulliri domateve, shikoni se çfarë ndodh me trupin tuaj

Nëse i hidhni vaj ulliri domateve, shikoni se çfarë ndodh me trupin tuaj

09:43, 12/08/2022

Shumë prej nesh kur hamë domate, zakonisht shtojmë vaj ulliri , por shikoni se çfarë ndodh me trupin tonë kur i hamë ato.

Një studim i vitit 2000 i botuar në revistën shkencore Free Radical Biology and Medicine tregoi se vaji i ullirit rrit aktivitetin antioksidues të likopenit në domate.

Fakti që kombinimi i të dyve krijon superushqimin perfekt dhe një aleat dhe mik të rëndësishëm të shëndetit tonë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco