Ilaçi që pastron tërësisht mushkëritë brenda 72 orëve

Ilaçi që pastron tërësisht mushkëritë brenda 72 orëve

14:31, 19/10/2021

Duhanpirësit dhe jo-duhanpirësit duhet të pinë këtë pije specifike për të eliminuar toksinat e grumbulluara në mushkëri, si dhe mukusin e tepërt.

Kjo recetë unike thjesht “ringjall” sistemin e frymëmarrjes dhe hap bronket.

Përbërësit:

2 lugë pluhur shafran i Indisë

1 rrënjë xhenxhefili me madhësi mesatare

400 g qepë

400 g sheqer (ose mjaltë)

1 litër ujë të filtruar

PROCEDURA:

E vetmja gjë që duhet të bëni është të karamelizoni sheqerin, pastaj shtoni ujin dhe lëreni të tretet dhe të vlojë, dhe nëse përdorni mjaltë, do ta vendosni në fund.

Ndërkohë, qëroni dhe copëtoni qepën në të katërtat. Gjithashtu, qëroni xhenxhefilin dhe priteni imët.

Shtoni të dy përbërësit në ujin e vluar

Pas pesë minutash, kur uji të vlojë mirë, shtoni shafran i Indisë. Ulni nxehtësinë pak dhe lëreni lëngun të avullojë në gjysmë

Pasi lëngu të përgjysmohet (rreth gjysmë litri), hiqeni tiganin dhe lëreni të ftohet pak. Pastaj kullojeni dhe shtoni mjaltin. Përzieni derisa të tretet. Ruani lëngun në një shishe qelqi ose në kavanoz. Ruhet në frigorifer.

Përdorimi: Çdo ditë një filxhan te kafes në mëngjes me stomak bosh dhe dy orë pas ushqimit, në mbrëmje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco