Doni të largoni rrudhat? Atëherë përdorini këtë recetë turke dhe do shpëtoni si me magji

Doni të largoni rrudhat? Atëherë përdorini këtë recetë turke dhe do shpëtoni si me magji

15:48, 21/01/2021

Shumë gra në moshën dyzetvjeçare, duhet të përballen me rrudhat e para. Nëse rrudhat tuaja shqetësojnë, dhe jeni duke kërkuar për t’i parandaluar ato, ju keni mundësi.

Hapi i parë i mbrojtjes kundër rrudhave është parandalimi duke qëndruar larg diellit. Provoni mënyrat natyrale për të hequr qafe rrudhat e thella të lëkurës. Trajtimet mund të kërkojnë pak përpjekje, por ju do të kurseni para.

Gjimnastika e fortë e fytyrës është shumë e efektshme dhe do të tonifikojë, ngrejë lëkurën e qafës. Ushtrimet për gushën e varur do të ndihmojnë në shtrëngimin e indeve dhe lëkurën e lirshme përgjatë nofullës. Kjo do t’ju japë një fytyrë të mprehtë.

Trajtimi me masazheve të yogas do të shtrëngojë dhe zvogëlojë lëkurën e rrudhosur, për një fytyrë më të hollë dhe pa rrudha. Trajtimi i fytyrës me akupresurës mund të bëhet në formatin e plotë të heqjes së fytyrës, ose si tërheqje e vogël organike e fytyrës.

Masazhet e bëra në ballë do të zbehin me shpejtësi rrudhat, duke e bërë kështu një person të duken vite më të rinj se mosha e tyre aktuale.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco