Reshjet e mëdha të shiut përmbysin Vlorën

Reshjet e mëdha të shiut përmbysin Vlorën

07:59, 29/11/2021

Reshjet e shiut të rëna me intesitet te lart mbrëmjen e djeshme, kanë sjellë dhe problematika në rrugët e qytetit të Vlorës duke përmbytur disa nga akset rrugore në qytetin e Vlorës.

Lungomare, zona te Albano dhe Romina , zona te Biblioteka janë disa nga zonat nën pushtetin e shiut mbrëmjen e së dielës.

Disa automjete kanë pësuar defekte në momentin që kanë tentuare të kalojnë rrugën.

Vështirësi kanë hasur dhe kalimtarët pasi trotuaret ishin përmbytur nga uji.

Ndërsa disa  lagje të qytetit bregdetar që prej vitesh përmbyten për shkak të infrastukturës  dhe mungeses së kanalizimeve reshjet e djeshme i kanë ngujuar brenda në banesë banorët.

Ditën e sotme pritet të ketë sërisht përmbytje për shkak të reshejve të shiut me intensitet të lartë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco