Aksion i Inspektoriatit në Prishtinë, largohen terasat ilegale

Aksion i Inspektoriatit në Prishtinë, largohen terasat ilegale

11:26, 07/12/2022

Drejtoria e Inspektoriatit në Prishtinë ka vazhduar me një aksion tjetër sot në kryeqytet.

Inspektorët kanë patur punë tek Pallati i Rinisë në Prishtinë duke larguar terasat e disa lokaleve.

Inspektorët nën përcjelljen e policisë së Kosovës kanë larguar konstruksionet e terasave që zinin pronat publike, kanë hequr tavolina, karrige dhe shanke të vendosura në zonën e dedikuar për qytetarë.

Drejtoria e udhëhequr nga Florian Dushi ka ndërmarrë disa aksione të ngjashme në zona të kryeqytetit duke tentuar të rikthejë rendin dhe pronat publike në shërbim të qytetarëve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco