Zëdhënësi i Qeverisë jep detaje për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë

Zëdhënësi i Qeverisë jep detaje për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë

14:55, 13/04/2021

Zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu ka thënë se ende nuk është caktuar ndonjë datë për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë.

Ai ka thënë se reciprociteti është qëndrim parimor dhe qëndrimi i tyre është i njohur edhe sot dhe ka qenë i njohur edhe në të kaluarën.

 

“Ne jemi të interesuar për trajtim të barabartë. Unë mendoj që askush nuk duhet të ndihet i kërcënuar nga vendosja e reciprocitetit”, ka thënë ai.

Kryeziu ka thënë se nuk ka një datë të caktuar për vendosje të reciprocitetit, duke shtuar se kjo vendoset në bazë të parimeve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco