Pas vërshimeve, evakuohen disa familje në Mitrovicë, në mesin e tyre edhe fëmijë

Pas vërshimeve, evakuohen disa familje në Mitrovicë, në mesin e tyre edhe fëmijë

14:20, 12/01/2021

Reshjet e shumta të shiut si dhe shkrirja e borës gjatë ditëve të fundit shkaktoi dëme të mëdha.

Vërshimet e shumta anembanë vendit bënë që shumë familje të dëmtohen dhe kësisoj t’u duhet ndihmë për evakuim.

Gjatë ditës së sotme klubi i zhytjes ‘’Trepça’’ ka ndihmuar familjarë të shumtë që të evakuohen.

Në mesin e atyre që u ndihmuan pati edhe fëmijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco