'Cilit ekip do i bashkohet?' Ish-basketbollisti ironizon Kendall Jenner, rrjeti i kthehet kundër

'Cilit ekip do i bashkohet?' Ish-basketbollisti ironizon Kendall Jenner, rrjeti i kthehet kundër

21:33, 29/06/2022

Përdoruesit e mediave sociale po e dënojnë me ‘karton të kuq’ Andrew Bogut për postimin e fundit në Twitter për Kendall Jenner.

Ish-basketbollisti u duk se po i kushtonte vëmendje supermodeles pas ndarjes së saj nga Devin Booker dhe e ironizoi në një status në Twitter për faktins e ajo ka qenë e lidhur me disa basketbollistë.

“Me përfundimin e draftit të 2022 @NBA dje, një emër i madh nuk ka gjetur ende një shtëpi. Cili ekip do të tërheqë @KendallJenner??” -shkroi ai në Twitter më 24 qershor. “Talent i fortë, i gjithanshëm.?? shenja rreth kulturës së ekipit + zakoni i vetëpromovimit të pafund. Mjekët do të duhet të ndërhyjnë pasi trupi është shkatërruar”.

Disa përdorues të mediave sociale kritikuan Andrew për komentin. “Kjo është një mënyrë e tmerrshme për të folur për një grua,” shkroi një përdorues në Twitter. Një tjetër shtoi: “Një vërejtje kaq e rëndë”. Një i tretë shkroi në Twitter: “Kjo është e neveritshme.”

Dhe ndërsa fillimisht dukej se Andrew mund të kërkonte falje për vërejtjen, ai përfundoi vetëm duke bërë një goditje tjetër.

“Unë do të doja të kërkoja falje zyrtarisht për këtë postim në Twitter”, -shkroi ai më 28 qershor, teksa rindante postimin e tij të vjetër. “Harrova të përfshijë nivelin elitar të rikthimit. Unë do të bëj më mirë në të ardhmen.”

 

Kendall më parë adresoi zërat se ajo shoqërohet vetëm me basketbollistë gjatë ribashkimit të ‘Keeping Up With the Kardashians’, i cili u transmetua qershorin e kaluar. “Jo, unë në fakt nuk takoj vetëm basketbollistë, nëse dikush ka bërë ndonjëherë hulumtime”, tha ajo në atë kohë. “Nuk më vjen turp që jam një tifoze e vërtetë e basketbollit. Pra, kjo ka ndodhur.”

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco