Ministri me thirrje ndaj bujqve: Mos pranoni që zyrtarët e MBPZHR-së të ju...

Ministri me thirrje ndaj bujqve: Mos pranoni që zyrtarët e MBPZHR-së të ju...

17:53, 06/04/2020

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa, ka marrë vendim që t’i ndalojë të gjithë zyrtarëve të MBPZhR-së të marrin pjesë në përgatitjen e aplikacioneve për bujqit që aplikojnë për grante dhe subvencione nga kjo ministri për vitin 2020.

Përmes një postimi në Facebook, Mustafa ka thënë se këtë vendim e ka marrë për të ndaluar konfliktin e interesit dhe mundësitë e keqpërdorimeve si dhe për të rritur transparencën, mbrojtjen e të drejtave të bujqve dhe trajtimin e barabartë të tyre, shkruan Syri.net Kosova.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco