Më plagë thike në gjoks, shpinë e gjymtyrë, burri masakron gruan në Kretë, fqinjët i shpëtojnë jetën

Më plagë thike në gjoks, shpinë e gjymtyrë, burri masakron gruan në Kretë, fqinjët i shpëtojnë jetën

17:24, 06/06/2023
A+ Aa A-

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në Kretë, ku një 36-vjeçare është plagosur rëndë me thikë nga partneri i saj.

Më pas autori ka tentuar të vrasë veten, por ka përfunduar me plagë të lehta në bark, ndërsa e shoqja është duke luftuar me jetën.

Mediat greke shkruajnë se e reja ka marrë plagë në shpinë, gjoks dhe gjymtyrë të sipërm.

Kanë qenë fqinjët ata që kanë njoftuar në kohë policinë dhe ambulancën, duke ndihmuar që gruaja të transportohet në kohë në spital.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco