Greqi/ 2636 nraste të reja dhe 32 viktima nga Covid-19

Greqi/ 2636 nraste të reja dhe 32 viktima nga Covid-19

16:49, 01/10/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, Greqia ka regjistruar 2,636 raste të reja me Covid.

Me shifrat e sotme, numri i përgjithshëm i rasteve që nga fillimi i pandemisë është 658.368.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se së 32 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me virusin ndërsa që nga fillimi i epidemisë një total prej 14,860 vdekje janë regjistruar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco