Hapet Greqia, të vegjlit rikthehen në kopshte dhe çerdhe

Hapet Greqia, të vegjlit rikthehen në kopshte dhe çerdhe

09:06, 17/05/2021
A+ Aa A-

Athinë - Kopshtet dhe çerdhet në Greqi u hapen të hënën, pasi shkollat fillore i mirëpritën përsëri nxënësit e tyre javën e kaluar, kur qeveria hoqi kufizimet për të mësuar në klasa.

Ndryshe nga nivelet e tjera të arsimit fillor dhe të mesëm, fëmijët e kopshtit nuk do të duhet të bëjnë një test vetiak për Covid-19 një herë në javë ose të mbajnë maska në klasë.

Ndërkohë, edukatorëve të kopshteve do t'u caktohet orari në platformën e vaksinimit të qeverisë për të shpejtuar vaksinimin e tyre, tha Zëvendësministrja për Punën dhe Çështjet Sociale, Domna Michailidou, javën e kaluar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco