COVID-19/ Alarm në Maqedoni, 177 të infektuar në 24 orët e fundit

COVID-19/ Alarm në Maqedoni, 177 të infektuar në 24 orët e fundit

15:14, 05/06/2020

Ministria e Shëndetsisë në Maqedoni e Veriut ka konfirmuar sot 177 rast të reja me Covid -19 në 24 orët e fundit, konfirmimi i këtyre rasteve vjen pasi janë bërë rreth 1 245 testime.

Për fat të keq kanë humbur jetën edhe 2 persona të tjerë duke e çuar numrin në 147 total

Rritja e rasteve të reja është bër alarmante në Maqedoni , autoritetet po kërkojnë të vënë në zbatim karantinen dhe kthimin e ores policore përseri në vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco