Një i vdekur dhe 15 të infektuar në 24 orë/ Shkon në 180 bilanci i viktimave nga COVID-19 në Greqi

Një i vdekur dhe 15 të infektuar në 24 orë/ Shkon në 180 bilanci i viktimave nga COVID-19 në Greqi

19:38, 04/06/2020

Ditën e sotme është konfirmuar një vikitmë nga COVID-19 në Greqi, duke regjistruar 180 vdekje që nga fillimi i pandemisë.

Gjithashtu 15 raste të reja u regjistruan në vendin fqinj në 24 orët e fundit, ku numri i përgjithshëm ka arritur në 2 mijë e 952.

Spitalet në Greqi janë lehtësuar nga pacientët, teksa vijojnë ende në terapi intensive 9 pacientë në gjithë vendin.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco