Covid-19/ Maqedoni e Veriut, 2 punonjës të Ministrisë së Brendshme pozitivë

Covid-19/ Maqedoni e Veriut, 2 punonjës të Ministrisë së Brendshme pozitivë

12:17, 06/04/2020

Të paktën 12 punonjës të Ministrisë së Punëve të Brendshme në Maqedoninë e Veriut kanë rezultuar pozitivë për koronavirusin. Lajmin e ka bërë të ditur vetë institucioni.

Ndërsa, shtatë punonjës tjerë janë futur në izolim me vendim shtetëror dhe 45 punonjës kanë nënshkruar deklaratë për vetizolim.

Deri më tani, në Maqedoninë e Veriut numëron 55 të infektuar dhe 18 viktima.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco