Democrat vice chairwoman: Department of State’s decision on Berisha is unjust

Democrat vice chairwoman: Department of State’s decision on Berisha is unjust

15:26, 15/09/2021
A+ Aa A-

Democratic Party’s Deputy Chairwoman Jorida Tabaku said US Secretary of State Anthony Blinken’s decision to ban Sali Berisha and his family from entering the United States was unjust.

Speaking to Albanian TV News 24, Tabaku also said the decision of Democratic Party Chairman Lulzim Basha to suspend Berisha from the Democrat parliamentary group was dictated from outside the party.

Meanwhile, Berisha is defying the decision and announced he will start a tour across the country to meet the Democrat base. Tabaku thinks it will not harm the party.

“Sali Berisha’s initiative for meetings with the membership does not harm the party, because it is taking place within the Democratic Party structures”, she said.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

alienet15/09/2021 18:50

Znj TABAKU, JU FLISNI SI AJO SHPREHJA E VJETER "AS MISH AS PESHK" ME DUKET SE TE GJITHE JU SEBASHKU ME LULIN NUK E KENI PRESIONIN NGA USA POR MARIFETIN NGA SALI BERISHA DHE ATO GJERA QE FLET TI PER SALI BERISHEN ESHTE NJE LLOJ KUR SIMPATIZAN TE PPSH MBRONIN ENVER HOXHEN PAS 90 DHJETES , SALI RAM BERISHA ESHTE PASARDHESI ME BESNIK I PARTISE PUNES QE NUK U SHKEPUT ASNJE DITE NGA PUNET E MBRAPESHTA PER SHQIPERINE DHE SHQIPTARET NUK KA NEVOJE QE TE MERREMI ME NON GRADA APO JO VETEM SHIKONI CFARE I KA BO SHQIPERISE KY KOMUNIST I FUNDIT I SHQIPERISE, PRANDAJ TI DHE LULUSHI KENI NJE RAST HISTORIK NE DORE TE SHKEPUTENI NJEHERE E MIRE NGA DIKTATURA DHE SALI BERISHA PO JU THEM SE NESE THURNI LAVDE DHE FLISNI SE SALI BERISHA KONTRIBUOI NE NDERTIMIN E SHTETIT SHQIPTARE E KENI GABIM SHQIPERIA NDODHET SOT NE POZITEN ME TE KEQE SE DHE NE DIKTATURE SEPSE KETE DESHI SALIU QE TI VJEDHE RRJEPE SHQIPTARET NE EMRIN E DEMOKRACISE POR E VERTETA FLET VETE SEPSE NJE 77 VJECAR SI AI NUK DO TE KANDIDONTE PERSERI , NAMIK HOTI KA THENE NJE FJALE TE MENCUR KOMUNISTAT NUK ZBRESIN NGA KALI VETE POR DUHET ME U VRA KALIN QE TE RREZOHEN. JU KA ARDHE RASTI QE PARTIA DEMOKRATIKE TE THIRRET ME TE VERTETE PARTI DEMOKRATIKE NESE DISTANCOHENI NGA SALI BERISHA TRITAN SHEHU FATMIR MEDIU E SHUME PORDHACE TE TJERE SI MULI NOKA. JEPNI SHQIPTAREVE NJE SHANS QE TE MENDOJNE SE DHE NE SHQIPERI KA JETE SHPORNI KOMUNISTAT NGA PARTIA DEMOKRATIKE DHE DORZOJUANI DREJTESISE.

altini15/09/2021 16:36

Pergjigje dinjitoze znj. Tabaku.

Shto koment

Denonco