Premier Rama attacks the court and the environmentalists: Charlatans that will blush with embarrassment

Premier Rama attacks the court and the environmentalists: Charlatans that will blush with embarrassment

12:41, 13/06/2018
A+ Aa A-

Albanian Premier Edi Rama has used an aggressive language against the environmentalists that protected the values of antiquity against a construction project in Durrës and attacked the court that ruled for the suspension of works in the archaeological area.

“The charlatans that call themselves protectors of the environment will blush with embarrassment when the Veliera project is finished. It’s an intervention that transforms not only an area but also the image of an entire city”, Rama said today in Durrës.

“I feel sorry for has happened, it is the shame of those who orchestrated it and of those from the judiciary that took their side by blocking, obstructing, and involving themselves in a shameful incident”, Rama said, supporting the project of Mayor of Durrës Vangjush Dako. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

salah22/06/2018 13:48

Taliban Vangjush Dako: Velieri, Post, Rruga Taulantia, Kanalism, Edi Rama: Mafiosi budallah

Durrsaku14/06/2018 12:28

Servantesi sikur te jetonte nje DonKishot dhe nje Sanco me real se Rama -Dako nuk do gjente... Dako turp i Durrsit.

korcarja14/06/2018 09:31

Ke te drejte kur te dhane gjithe taven. Po sa te jete Lul mavrija ne opozite ti ke te drejte te ofendosh, te delirosh, more arrogant i pafytyre. Po flet per kendin e lojrave. Ju qe e keni kthyer parkun e liqenit ne gardhe. Se ju nuk shikoni dot hapesira por jeni mesuar te mbyllur, te izoluar. Vitet e diktatures kane bere te veten. Po ku e ke te vetmin kend lojrash ne Tirane. Ti qe e ktheve ne identitet kur ishe minister kulture? E zhduket per interesat tuaja. E bet beton. I pafytyre. Mire ja ben ketij populli qe shitet aq lire. Me 5000 leke qe marrin per fushate ja cju ben ti per 4 vjet.

t13/06/2018 13:25

Mor i degjeneruar qe flet sikur je mbreti,dhe spyet per askend,dako e ka dhjere ne plot gjera te tjera,i jane bllokuar plot ndertime te tjera qe i ka dhene ne shkelje te ligjeve te urbanistikes,veliera eshte shkaterrim i vlerave tradicionale tr durrsit,eshte nje turp arkitektonik mu ne pjesen me te bukur te durrsit,por durrsakeve e ketij populli mire ti behet perderisa rri e e duron akoma donkishotin me ssnco pancen

t13/06/2018 13:20

Mor i degjeneruar qe flet sikur je mbreti,dhe spyet per askend,dako e ka dhjere ne plot gjera te tjera,i jane bllokuar plot ndertime te tjera qe i ka dhene ne shkelje te ligjeve te urbanistikes,

Shto koment

Denonco