Shtatë shenjat që tregojnë se jemi afër Kijametit

Shtatë shenjat që tregojnë se jemi afër Kijametit

12:25, 01/01/2023
A+ Aa A-

1. Koha po kalon shpejt.

2. Injorantët po i mbisundojnë të mençurit.

3. Marrëzia u bë modë.

Institucionet, mediat dhe televizionet u japin famē budallenjëve.

I mençuri u përjashtua, u izolua, u la në lloç.

E kanë Institucionalizuar bullizmin, thashethemet, akuzat, ofendimet, mizogjininë, sadizmin, mazohizmin, padijen, llukizmin, pabarazinë.

Nëse s'dukesh bukur - nuk ekziston.

Nëse s'je budalla - nuk je interesant.

4. Paraja u bë zot - Ideali më i madh.

5. Krejt janë djallëzuar.

Nuk dihet më kush është Dexhalli.

6. U zhduk besnikëria.

Shumica e burrave të rrejnë në sy - pa asnjë zor, shumica e grave vazhdojnë të mbijetojnë duke e aktruar durimin.

7. Jo rrallë herë u lakmon atyre që kanë shkuar prej këtuhi - e kanë heq gajlen.

P.S. Mrekulli sot është NJERIU NORMAL

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco