Bënte namin në kryeqytet/ Arrestohet hajduti i monopatinave, procedohen dy të tjerë

Bënte namin në kryeqytet/ Arrestohet hajduti i monopatinave, procedohen dy të tjerë

12:54, 15/05/2024
A+ Aa A-

Policia e Tiranës ka vendosur në pranga “skifterin” e monopatinave në kryeqytet. Në pranga ka rënë 30-vjeçari me iniciale F. D. (B.)., dhe u proceduan në gjendje të lirë dy të rinjtë me iniciale A. K., 20 vjeç, dhe J. F., 19 vjeç, të tre banues në Tiranë.

30-vjeçari është kapur duke vjedhur një monopatinë, në rrugën “Perlat Rexhepi”, dhe gjatë kontrollit fizik shërbimet e Policisë, i gjetën dhe sekuestruan një sasi kokaine.

Nga hetimet e kryera dyshohet se ai është autor i 11 vjedhjeve të monopatinave, të kryera gjatë periudhës mars-maj 2024. Ndërsa dy të rinjtë e proceduar akuzohet se kanë përvetësuar monopatinat e vjedhura.

Komisariati i Policisë Nr. 2, në vijim të punës për goditjen e paligjshmërive në fushën e vjedhjes së pasurisë, organizoi dhe finalizoi operacionin policor të koduar “Monopati 2”. Dokumentohen me prova ligjore 12 vjedhje të kryera në zona të ndryshme të Tiranës.

Gjatë operacionit u arrestua shtetasi F. D. (B.)., 30 vjeç, dhe u proceduan në gjendje të lirë shtetasit A. K., 20 vjeç, dhe J. F., 19 vjeç, të tre banues në Tiranë.

Shtetasi F. D., është kapur në flagrancë duke vjedhur një monopatinë, në rrugën “Perlat Rexhepi”, dhe gjatë kontrollit fizik shërbimet e Policisë, i gjetën dhe sekuestruan sasi lënde narkotike kokainë. Nga hetimet e kryera dyshohet se ky shtetas është autor i 11 vjedhjeve të monopatinave, të kryera gjatë periudhës mars-maj 2024, ndërsa shtetasit A. K., dhe J. F., kanë përvetësuar monopatinat e vjedhura.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës së shtetasit F. D., shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan, në cilësinë e provës materiale, dy monopatina të dyshuara të vjedhura. Materialet i kaluan Prokurorisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco