VIDEO/ ‘Kush kap i pari numrin, zë dhomën’/ Skandal, studentët denoncojnë procesin e ndarjes së dhomave të konvikteve në Tiranë

VIDEO/ ‘Kush kap i pari numrin, zë dhomën’/ Skandal, studentët denoncojnë procesin e ndarjes së dhomave të konvikteve në Tiranë

09:54, 20/09/2023
A+ Aa A-

Një pamje jo e zakontë është raportuar ditën e sotme nga Fakulteti i Shkencave Mjekësore, ku personat përgjegjës të bashkisë po shpërndajnë në ajër për studentët dhomat e konvikteve.

Në videon e publikuar nga JOQ shihet se nuk ka asnjë rradhë në shpërndarjen e çelësave dhe se dhënia e dhomës bëhet, kush i kap i pari numrin nga dora e personit që po i shpërndan.

 “Kemi ardhur qe ne oren 5 duke pritur rradhen ktu dhe kta fusin njerez pa radhe si lexojne listat. Nuk i fusin me emra po me numra dhe i manipulojne”,-kanë denoncuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco