Mitrovica e Veriut voton për kryetarin e saj të ri

Mitrovica e Veriut voton për kryetarin e saj të ri

06:45, 30/11/2020

Banorët e Mitrovicës së Veriut u janë drejtuar të dielën kutive të votimit për të zgjedhur kryetarin e ri të kësaj komune. Kandidatë për të fituar këtë pozitë janë Erden Atiq nga Lëvizja Vetëvedosje, Millan Radojeviq nga Lista Serbe, Florent Azemi nga Partia Demokratike e Kosovës dhe Dushan Millunoviq, i cili është kandidat i pavarur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco