12 raste të reja/ Arrin në 106 numri i të infektuarve në Kosovë

12 raste të reja/ Arrin në 106 numri i të infektuarve në Kosovë

20:36, 30/03/2020

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka konfirmuar edhe 12 raste me koronavirus në Kosovë.  

“Rastet pozitive janë raste kontakti, 5 prej të cilëve janë me vendbanim në Malishevë. 3 me vendbanim në Fushë Kosovë, 2 me vendbanim në Prishtinë, 1 me vendbanim në Mitrovicë dhe 1 në Kamenicë”, thuhet në njoftim, sipas Rel.  

Numri i përgjithshëm i të infektuarve ka arritur në 106.  

 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco