Fillon ngritja e temperaturave

Fillon ngritja e temperaturave

08:30, 15/03/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka paralajmëruar mot me diell dhe pjesërisht të vranët gjatë ditës së sotme në vendin tonë.

Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme.

Minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius.

Era do të vazhdoj ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment