Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Çfarë po ndodh në Kosovë?

Martohet këngëtarja e njohur italiane, publikohen fotot e para

Martohet këngëtarja e njohur italiane, publikohen fotot e para

13:50, 22/03/2023
A+ Aa A-

Laura Pausini dhe Paolo Carta janë martuar.

Ka qenë vetë këngëtarja ajo që e ka bërë të ditur përmes profileve të saj sociale duke publikuar foton e parë të ceremonisë. 

Për të shoqëruar imazhin, mjafton një fjali, në gjuhë të ndryshme "Ne thamë po". 

Në një postim të mëparshëm, Laura Pausini kishte publikuar edhe betimet e dasmës së dy bashkëshortëve, me një frazë romantike.

Në storjet në Instagram Laura Pausini ndau gjithashtu një foto të vajzës së saj Paola, shoqëruese e nuses, me një buqetë me lule dhe një tjetër që portretizon dorën e saj së bashku me atë të bashkëshortit të saj të ri, me unaza martese në gisht. 

Martesa e shtyrë -Laura Pausini dhe Paolo Carta  kishin vendosur të martoheshin disa kohë më parë, por më pas pandemia kishte ngatërruar gjithçka, siç tregoi vetë këngëtarja në një intervistë të vitit të kaluar. Por tani, pas 18 vitesh lidhje, të dy ia kanë dalë. Pak ditë më parë e përjavshmja DiPiù  kishte zbuluar botimet e postuara në Bashkinë e Romës.

2023 nga Laura Pausini- Nga ana tjetër, ky 2023 për Laurën filloi vërtet me entuziazëm. Këngëtarja kishte premtuar më shumë surpriza për të festuar tridhjetë vjet karrierën e saj dhe kjo është padyshim surpriza më e bujshme. Pas  tre koncerteve në njëzet e katër orë  përtej Oqeanit Atlantik,  turneut të verës së ardhshme  dhe këngës së re "Një fillim i mirë" , ja ku vjen dasma. 

18 vite dashuri- Historia e dashurisë mes Laura Pausini dhe Paolo Carta filloi në vitin 2005. Në atë kohë ai, një kitarist i vlerësuar me bashkëpunime shumë prestigjioze me emra të mëdhenj vendas dhe ndërkombëtarë, filloi të bashkëpunonte me Laurën. Një mirëkuptim artistik që shumë shpejt bëhet edhe sentimental. Kitaristi u divorcua nga gruaja e tij e parë në vitin 2012 (të dy kishin tre fëmijë) dhe vitin e ardhshëm erdhi vajza që kishte me Pausinin, Paola, e lindur më 8 shkurt 2013. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco