Lajmi i fundit

Sulmi mbi TCH dhe vrasja, Sari: Qëlluan nga 'Range Rover' në ecje, janë sekuestruar kamerat e vëzhgimit

Sanremo 2023: Amadeus dhe Giovanna Civitillo, një histori dashurie dhe suksesi!

Sanremo 2023: Amadeus dhe Giovanna Civitillo, një histori dashurie dhe suksesi!

15:10, 08/02/2023
A+ Aa A-

‘Nëse dëshironi, le të pimë një kafe së bashku’.

Image

Ishte viti 2003 kur Amadeus mori stilolapsin dhe letrën për të shkruar një ftesë të butë për Giovanna Civitillo. Ata të dy punuan në L'Eredità: ai dirigjent dhe ajo kërcimtare, e cila filloi një nga vendet kryesore të programit me një performancë që u bë kult i kohës.

“Kam turp, kisha frikë nga jo-ja e tij”, tha prezantuesja. “Kisha frikë se mos e hidhte shënimin tim në kosh, por në vend të kësaj ai ma ktheu me fjalët po”.

Image

Njëzet vjet më vonë, megjithë skepticizmin fillestar të thashethemeve, Amadeus dhe Giovanna janë më të bashkuar se kurrë: në mes ishte ardhja e djalit të tyre José (lindur në janar 2009), martesa civile (në të njëjtin vit) dhe atë fetare (në korrik 2019, pasi mori zgjidhjen e martesës së parë të dirigjentit me Marisa Di Martino, nënë e vajzës së tij të parë, Alice).

“Nuk e mendoja se do të gjeja sërish dashurinë e madhe”, rrëfeu Amadeus.

Image

“Të them të drejtën, historia nuk filloi menjëherë, e bëra të vuante, tha Giovanna pak kohë më parë. Ishte një miqësi e ngadaltë: e kuptova se ai ndjeu diçka, por bëra sikur nuk e ndjeja. Mendova se nuk do të isha kurrë me një dirigjent. Dhe përkundrazi dashuria lulëzoi nën kamera, dalëngadalë: Kuptova se mezi prisja të shkoja në punë sepse doja ta shihja".

Image

Ndër të tjera ajo tha: Takimi me Amadeun shënoi edhe fundin e karrierës sime, mund ta themi, por me të realizova ëndrrën time të vërtetë, që është të ndërtoj një familje të bukur dhe të kem një djalë të mrekullueshëm. Sekreti i marrëdhënies sonë? Ne ndajmë gjithçka”. Përfshirë profilin në Instagram: @giovanna _e_amadeus , mes fotove të ëmbla dhe dedikimeve shumë romantike".

Klea Sula/ syri.net

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco