Kulla Eiffel e mbuluar nga ndryshku, riparimi shkon deri në 60 milionë dollarë!

Kulla Eiffel e mbuluar nga ndryshku, riparimi shkon deri në 60 milionë dollarë!

12:32, 06/07/2022
A+ Aa A-

Kulla Eiffel konsiderohet si një nga atraksionet më të njohura në botë, por ka nevojë për riparim në mënyrë të menjëhershme. Struktura e çelikut është mbuluar nga ndryshku dhe do ti nënshtrohet një lyerjeje kozmetike që do të kushtojë 60 milionë dollarë. E gjitha kjo në prag të Lojërave Olimpike të vitit 2024 në Paris. Informacioni konfidencial është botuar në revistën francize “Marianne”.

Ky atraksion turistik vizitohet çdo vit nga më shumë se 6 milionë turistë, teksa autoritetet hezitojnë ta mbyllin për riparime për shkak të humbjeve të të ardhurave nga turistët.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco