Tjetër rekord/ Kjo këngë e Dua Lipës është më e dëgjuara për vitin 2021

Tjetër rekord/ Kjo këngë e Dua Lipës është më e dëgjuara për vitin 2021

12:00, 17/01/2022
A+ Aa A-

“Levitating” e Dua Lipës e mbylli vitin 2021 si kënga më e dëgjuar në Shtetet e Bashkuara.

Sipas MRC Data, “Levitating” ishte kënga më e dëgjuar në ShBA, me 5.7 milionë shitje të pabesueshme ekuivalente.

Versioni më i popullarizuar i këngës ishte ai me reperin DaBaby.

Por pasi ky i fundit bëri disa komente homofobike, shumë fansa e “kryqëzuan” dhe iu rikthye versionit origjinal të këngës.

Kujtojmë që Dua, pas një kohe të gjatë qëndrimi në SHBA, është rikthyer në Londër për të punuar për albumin e saj të radhës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco