Jamie Lee Curtis: Për shkak të operacioneve plastike u bëra e varur nga pilulat

Jamie Lee Curtis: Për shkak të operacioneve plastike u bëra e varur nga pilulat

12:44, 09/10/2021
A+ Aa A-

Aktorja amerikane Jamie Lee Curtis foli për rreziqet e operacioneve plastike dhe idealet e bukurisë që imponohen në rrjetet sociale, dhe ajo gjithashtu preku përvojën e saj.

 

"Trendi i sotëm i kirurgjisë dhe obsesionit me filtrimin e imazhit, gjithçka që bëjmë për të përshtatur pamjen tonë, thjesht fshin brezat dhe brezat e bukurisë," tha Jamie.

Pasi të bëni diçka në fytyrë, nuk mund ta rregulloni. Provova kirurgji plastike dhe nuk më ndihmoi. Për shkak të saj, unë u bëra i varur nga tabletat Vicodin. Unë kam qenë e pastër për 22 vjet tani, "shtoi aktorja.

Ajo gjithashtu theksoi se si i përdor rrjetet sociale vetëm për të shitur një produkt dhe vuri në dukje atë që është e rëndësishme, tha ajo për revistën "Fast Company".

Aktorja më parë ka pranuar se ishte e varur nga pilulat dhe pijet. 

Ajo filloi të merrte pilula menjëherë pas operacionit që iu nënshtrua pasi një kameraman komentoi se kishte sy të fryrë në set.

Unë i kam sytë e fryrë natyrshëm. Nëse shikoni fotot e mia të fëmijërisë, më duket sikur nuk kam fjetur. Unë gjithmonë kam qenë i tillë. Ne e filmuam skenën në sallën e gjyqit, me ndriçimin fluoreshent të vendosur lart. Unë shkova në xhirime dhe kameramani tha: "Unë nuk po e filmoj atë sot. Sytë e saj janë shumë të fryrë ". Isha e tmerruar dhe aq e turpëruar sa që pas xhirimeve shkova në një operacion rutinë për të hequr qeset poshtë syve" tha aktorja, e cila çoi në operacionet.

Unë shkova për liposuksion, vendosa Botox ... Dhe e dini çfarë? Asgjë nga ato nuk më ndihmoi, " tha aktorja një herë për mediat e huaja.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco