Pas lajmeve të divorcit, Melinda Gates 'arratiset' në ishullin lukzos

Pas lajmeve të divorcit, Melinda Gates 'arratiset' në ishullin lukzos

10:13, 10/05/2021
A+ Aa A-

Pas informacionit në lidhje me divorcin e çiftit Gates, Melinda Gates vendosi të tërhiqej në një lloj 'izolimi mediatik', dhe media raporton se ajo vendosi të marrë me qira një ishull privat ku një natë kushton 132,000 dollarë.

Çifti, i cili ishte i martuar prej 27 vitesh, tha se ata ishin divorcuar të hënën dhe vendimi u njoftua në një njoftim të përbashkët për shtyp.

"Pas shumë mendimesh dhe punimesh në marrëdhëniet tona, ne morëm vendimin për t'i dhënë fund martesës sonë," thanë çifti Gates.

Sidoqoftë, sipas revistës së njohur TMZ, sipas planeve të para, çifti duhej të botonte informacionin në divorc në Mars, kur Melinda në të vërtetë mori me qira ishullin privat të Calivigny në Grenada.

Sipas burimeve të TMZ, plani që nga fillimi ishte që Melinda dhe tre fëmijët e saj të qëndronin në ishull pas vendimit për divorc.

Ishulli i Calivigny është me madhësi 80 hektarë dhe u ofron mysafirëve 25 apartamente dhe shtëpi të mrekullueshme. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco