Pas humbjes aksidentale të djalit River, familja e Granger Smith jep lajmin e ëmbël

Pas humbjes aksidentale të djalit River, familja e Granger Smith jep lajmin e ëmbël

14:24, 12/03/2021
A+ Aa A-

Familja e Granger Smith po zgjerohet  pasi pësoi një tragjedi.

Gruaja e këngëtarit të muzikës country, Amber, është shtatzënë me një djalë, dy vjet pasi djali i tyre 3-vjeçar River vdiq.

"Ne jemi  shtatzënë", shkroi Granger  më 11 Mars në Instagram. “Nuk kam shumë fjalë për këtë video. Jeta nuk është perfekte. Ndonjëherë zemra është  thyer, por kurrë nuk është e pashpresë. Zoti e premton atë. "

Smith vazhdoi, “Historia jonë nuk ka mbaruar akoma dhe as e juaja! Përmes vuajtjeve dhe gëzimit tonë, lavdia e Zotit rrezaton përmes të gjithave! Një djalë i ri do të pritet në gusht. "

Amber gjithashtu njoftoi lajmin në faqen e saj, duke shtuar , “Asnjëherë nuk kam menduar se në 39 vjeç do të bekohesha duke pritur një djalë tjetër. Këto dy vitet e fundit kanë qenë kaq të vrazhda, por edhe kaq shumë me shumë gëzim, shpresë, shërim, rritje dhe hir nga Zoti ".

Amber gjithashtu i tha djalit të saj të ndjerë në një shënim të ëmbël se ata do ta nderonin përgjithmonë jetën e tij.

"Riv i ëmbël, për shkak të jetës së bukur që ke jetuar, vazhdojmë të të nderojmë derisa të kthehemi në shtëpinë tënde."

Kujtojmë se Granger  njoftoi në qershor 2019 që Lumi kishte ndërruar jetë në një aksident tragjik .

Përfaqësuesi i çiftit konfirmoi se ai vdiq duke u mbytur aksidentalisht në shtëpinë e tyre, ndërsa çifti zgjodhi të urojë organet e tij në mënyrë që fëmijëve të tjerë "t'u jepej një shans i dytë në jetë".

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco