Tre shenjat e zodiakut që vendosin marrëdhënien e tyre në plan të parë

Tre shenjat e zodiakut që vendosin marrëdhënien e tyre në plan të parë

11:45, 21/02/2021
A+ Aa A-

Marrëdhëniet më të mira janë ato ku partnerët mbështesin njëri-tjetrin, vendosin nevojat e partnerit mbi ato dhe ndihmojnë në krijimin e një baze besimi së bashku.

Por çfarë do të thotë kjo të vendosësh dikë në radhë të parë?

Për partneritete romantike, do të thotë të kesh gjithnjë partnerin në krye të mendjes, duke zgjedhur të bësh diçka për të dashurin tënd para vetes.

1. Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Akrepët janë jashtëzakonisht intuitivë, kështu që ata e dinë se çfarë partneri i tyre ka nevojë pa u thënë. 

Kur Akrepi zotohet për dikë, ata duket se bëjnë një premtim se nuk do të largohen më kur janë të mërzitur, as nuk do të bëjnë asgjë për të trembur ose lënduar partnerin e tyre, edhe nëse kjo do t'i sjellë dobi.

Ata nuk do të vendosin qëllimisht të shkaktojnë dhimbje tek partnerit i tyre. 

Akrepat janë besnikë deri në pikën që ata do të qëndrojnë gjithmonë pranë të dashurve të tyre, pa marrë parasysh se çfarë mund t'i tundojë ata. 

2. Gaforrja (21 qershor - 22 korrik)

Partnerët janë gjithçka për Gaforret dhe ata besojnë se vendosja e partnerit të tyre në radhë të parë do të përfitojë gjithmonë nga marrëdhënia e tyre. 

Lidhja emocionale është një përparësi për to, dhe nëse ata duhet të vendosin nevojat e tyre të dyta, kjo është ajo që gaforrja do të bëjë.

Kur ata bëjnë diçka për partnerin e tyre, ata e bëjnë këtë nga dashuria - jo sepse ata presin ndonjë gjë në këmbim. 

Ata nuk janë manipulues, thjesht të dashur dhe mbrojtës.

3. Demi (20 Prill - 20 Maj)

Besimi nuk vjen lehtë te Demi, por pasi partneri i tyre ta ketë fituar atë, Demi do të lëvizë qiellin dhe tokën për t'u siguruar që nevojat e tyre janë përmbushur.

 Ky individ do të përdorë të gjitha aftësitë e tij për t'u siguruar që partneri i tyre është i sigurt nga turpërimi, stresi, sikletosja ose ndonjë gjë tjetër që mund t'i shqetësojë ata.

Demët janë të besueshëm, të durueshëm, dhe atje kur partneri i tyre ka nevojë për ta, dhe madje edhe kur ata nuk kanë nevojë. 

Qëllimi i tyre është të jenë një gur për t'u mbështetur, veçanërisht në kohë sfiduese.

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco