Mjekët zënë vendin e supermodeleve në kopertinën e Vogue

Mjekët zënë vendin e supermodeleve në kopertinën e Vogue

23:32, 02/06/2020

Kopertina e Vogue zakonisht mbushet nga yje dhe supermodele, por në këtë botim ajo ka zgjedhur një drejtim tjetër.

'Bibla e modës' ka thyer traditën e saj për të vënë në qendër të vëmendjes heronjtë e kësaj kohe krize, stafin mjekësor dhe punonjës të tjerë kyç.

Narguis Horsford, nj shofer treni në Londër dhe Rachel Millar, një mami, u përzgjodhën për të përfaqësuar miliona punonjësit kyç që e kanë mbajtur botën në lëvizje edhe në këto ditë të vështira.

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco