Bija ime/ Demir vendos të ndahet nga Xhandani, ja ç’do ndodhë nesër

Bija ime/ Demir vendos të ndahet nga Xhandani, ja ç’do ndodhë nesër

21:31, 12/12/2019

Ojky është e bindur që Xhandan dhe Demir nuk flasin me njëri-tjetrin. Xhandan e pranon që mes tyre ka ndodhur një zënkë e vogël. Demir bëhet xheloz pasi Xhandan del sërish me Muratin. Murat i propozon Xhandanit një ofertë për të punuar jashtë shtetit por ajo nuk pranon.

Demir i kërkon Xhandanit të divorcohen dhe i thotë se ata nuk kanë më arsye që të jenë bashkë. Xhandan habitet nga vendimi i Demirit. Xhemal takohet me nënën e Ugurit dhe e gënjen duke i thënë se gjithë këto vite ndodhej jashtë shtetit duke punuar.

Demir nis punë në lokalin ku punonte Ugur. Demir shkon në punë bashkë me Ojkyn. Ajo ndihmon pronarin e lokalit me llogaritë dhe fiton simpatinë e tij. Xhandan i tregon Sevgit që Demir i kërkoi divorcin.

Ojky vendos të ndihmojë Demirin në punë dhe punon si kameriere. Xhemal i tregon Demirit se ka qenë Asu ajo që e ka denoncuar. Ai i thotë se edhe Uguri e dinte për këtë. Demir nuk e beson Xhemalin. Xhandan dhe Sevgi përgatisin një darkë për Demirin dhe Ugurin./revistawho

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco