FOTO/ Harrohen në aeroplan bizhuteritë në vlerë katër milionë dollarë të Rita Orës

FOTO/ Harrohen në aeroplan bizhuteritë në vlerë katër milionë dollarë të Rita Orës

23:47, 23/05/2019

Bizhuteritë dhe aksesorët e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Ora, të cilat ishin të destinuara për paraqitjen e saj në Festivalin e Kanës, janë harruar në aeroplan.

Një grua që kujdesej për bizhuteritë e saj, që kapin vlerën rreth katër milionë dollarë, ishte ajo e cila bëri këtë gabim.

Image

Rita Ora (Foto: Jacopo Raule/Getty Images for UNICEF/Guliver)

Ndërlidhësja, e cila u ngarkua me transportimin e bizhuterive të huazuara nga një markë luksoze, harroi ngarkesën e saj në aeroplanin e saj në Aeroportin e Nices, Francë, pasi mbërriti nga Londra, sipas AFP.

Deri në kohën që ajo e kuptoi, aeroplani kishte marrë tashmë fluturimin e kthimit në Aeroportin Luton të Londrës.

Image

Rita Ora (Foto: Dimitrios Kambouris/Getty Images/Guliver)

“Dikush me kokën në retë gati humbi disa miliona”, tha me shaka një polic, duke thënë se bizhuteritë u gjetën në Luton dhe u kthyen në Nice nëpërmjet aeroportit Heathrow të Londrës.

Ylli 28-vjeçar britanik e lindur në Kosovë u shfaq në Kanë më 16 maj veshur me një fustan të bardhë kombinuar me një gjerdan të mrekullueshëm me diamant.

View this post on Instagram

Thank you team ORA. See you tonight ????

A post shared by RITA ORA (@ritaora) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco