Shikoni dallimin: Imazhe që dëshmojnë se çfarë jete zhvillohet brenda Koresë se Veriut dhe asaj të Jugut

Shikoni dallimin: Imazhe që dëshmojnë se çfarë jete zhvillohet brenda Koresë se Veriut dhe asaj të Jugut

15:15, 22/08/2017

Pasi vizituan Korenë e Veriut dhe atë të Jugut, shumë vizitorë nga e mbarë bota kanë publikuar fotografi të ndryshme në të cilat shfaqet dallimi i madh mes këtyre dy popujve.

Jacob Laukaitis 22-vjeç një turist nga Lituania, kishte vendosur t’i shkrepë disa fotografi për të dokumentuar dallimin e madh mes dy koreve, transmeton Telegrafi.

Brenda këtyre fotove shfaqen shkollat në Korenë e Jugut që janë shumë të bukura dhe kanë një ambient të mirë për mësim, derisa klasat e shkollave të fqinjit të tyre janë më të zbehta dhe shumë të këqija.

Këto dy vende nuk kanë edhe aq raporte të mira dhe vazhdimisht ekziston njëfarë lloj tensione se mund të vjen deri te një luftë.

Por, standardi i jetesës dhe ekonomia e Koresë së Jugut janë dukshme më të mira gjë që më miri e dëshmojnë fotografitë e lituanez të cilat janë të publikuara më poshtë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment