Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ Ku ndryshon PDK-ja e Thaçit me PDK-në e Krasniqit

Nagorno-Karabakh, vazhdon eksodi i armenëve nga rajoni

Nagorno-Karabakh, vazhdon eksodi i armenëve nga rajoni

08:16, 25/09/2023
A+ Aa A-

2906 persona të tjerë të zhvendosur nga Nagorno Karabakh kanë hyrë në Armeni.

Sipas informacioneve nga qeveria e Jerevanit, 2100 prej tyre janë regjistruar ndërsa po identifikohet vlerësimi i nevojave të 794 të tjerëve. 

Nga 2,100 persona të zhvendosur të regjistruar, rreth një mijë njerëz shkuan në vendbanimet e tyre të zgjedhura, dhe qeveria siguroi një vend për të qëndruar dhe për 1,100 të tjerët (një pjesë e tyre është ende në proces të vendosjes). 

Fluksi i personave të zhvendosur vazhdoi gjatë gjithë natës.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco