Lajmi i fundit

ÇIM PEKA LIVE/ E vërteta e Gërdecit sipas Mediut

Zyrtarët rusë: Dronët ukrainas sulmojnë rajonet kufitare dhe Krimenë

Zyrtarët rusë: Dronët ukrainas sulmojnë rajonet kufitare dhe Krimenë

07:48, 25/09/2023
A+ Aa A-

Dronët ukrainas kanë shënjestruan rajonet kufitare ruse dhe gadishullin e okupuar të Krimesë gjatë natës, thanë zyrtarët rusë të hënën. (25 shtator)

Sulmet ndodhën:

Bryansk: Alexander Bogomaz, guvernator i rajonit në Rusinë perëndimore, tha se mbrojtja ajrore "ka rrëzuar dy mjete ajrore pa pilot të tipit avion", mbi rrethin Surazhsky. Nuk ka pasur viktima apo dëme, tha ai.

Kursk: Guvernatori Roman Starovoit tha se disa shtëpi dhe një ndërtesë administrative u dëmtuan në rrethin qendror të rajonit kufitar perëndimor pas sulmeve me dronë ukrainas, por nuk u raportuan viktima

Krime dhe Deti i Zi: Ministria ruse e mbrojtjes tha se ka shkatërruar katër dronë mbi pjesën veriperëndimore të Detit të Zi dhe mbi Krime gjatë natës. 

Kjo vjen pasi Kievi filloi një nga  sulmet e tij më ambicioze deri më tani  në gadishull të premten, duke synuar selinë e Rusisë në Detin e Zi.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco