Lajmi i fundit

Hiqej si bullgar dhe kishte drogë me vete, si u arrestua Gentian Doçaj në Spanjë

Rritet ndjeshëm numri i viktimave ne Zaporizhzhia

Rritet ndjeshëm numri i viktimave ne Zaporizhzhia

16:49, 07/10/2022
A+ Aa A-

Numri i të vdekurve nga sulmi i supozuar rus i së enjtes në qytetin Zaporizhzhia është rritur në 11 persona, sipas zyrtarëve ukrainas që thonë se civilë ishin në mesin e të vdekurve.

Të paktën pesë civilë u vranë pasi forcat ukrainase bombarduan një autobus në pjesën e kontrolluar nga Rusia të Khersonit, thonë autoritetet e instaluara nga Moska.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco