Fitoi zgjedhjet, Giorgia Meloni merr mesazh nga motra: Kam besim se do t'i shërbesh kombit

Fitoi zgjedhjet, Giorgia Meloni merr mesazh nga motra: Kam besim se do t'i shërbesh kombit

23:42, 25/09/2022
A+ Aa A-

Arianna Meloni , motra e Giorgia Melonit ka ndarë  në Facebook një dedikim për motrën e saj. Sipas Ariana Mellonit tani është koha që motra e saj të bëjë atë që do të bëjë më mirë, të mos i joshet pushtetit personal në politikë, por tu dedikohet njerëzve.

“Sikur ta dinin ankthin që ndjeje, si herën e parë në Porta a Porta . Netët e kaluara në të bardhë duke studiuar. Heshtje dhe ankthe, shpesh së bashku, për të kuptuar, reflektuar dhe parë përreth. E lëshove jashtë kur ishe shumë e lodhur dhe e dinte se mund të tregoje anën tënde të pambrojtur me mua.

Nuk ju kam parë kurrë që t’i dorëzoheni joshjes së pushtetit, kurrë të mos privilegjoni interesin tuaj personal mbi atë që e konsideronit të drejtë të bënit për këtë komb. Kemi mbërritur këtu ku jemi, pa ndihmë, në të vërtetë me shumë pengesa.

Arritëm atje, mbi të gjitha falë jush, sepse ju jeni një person dhe drejtues i besueshëm, aq i besueshëm sa keni arritur të afirmoheni si grua dhe si nënë në një botë që mbi të gjitha nuk u jep asgjë grave”, shkruan Meloni në postimin e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco