Lajmi i fundit

TASK FORCE/ '7 Korrik' protesta e shqiptarëve

Nisin evakuimet e para të ushtarëve të plagosur ukrainas nga Azovstal

Nisin evakuimet e para të ushtarëve të plagosur ukrainas nga Azovstal

23:06, 16/05/2022
A+ Aa A-

Evakuimi i ushtarëve të plagosur që kishin mbetur brenda fabrikës së çelikut Azovstal në Mariupol ka filluar.

Operacioni vjen pas marrëveshjes për hapjen e një korridori humanitar të rënë dakord mes Rusisë dhe Ukrainës.

Ai vjen pas disa javësh rrethimi rraskapitës. Tani mundësia e shpëtimit bëhet konkrete edhe për luftëtarët e plagosur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco