Lajmi i fundit

LIVE/ ‘Shqipëria në rrezik’-Shqiptarët në protestë masive para Kryeministrisë

Operacioni i madh policor në aeroportin e Cyrihut, kërcënohet me bombë aeroplani që fuluturoi nga Varshava

Operacioni i madh policor në aeroportin e Cyrihut, kërcënohet me bombë aeroplani që fuluturoi nga Varshava

15:18, 16/05/2022
A+ Aa A-

Operacion i madh i Policisë në aeroportin e Cyrihut.

Blick ka marrë informacion se është marrë një kërcënim me bombë për fluturimin e Helvetic Airways (LX1343) nga Varshava në Cyrih.

“Aeroplani Embraer E190-E2 u ul në pistën 14 në aeroportin e Cyrihut pa incidente. Pak para orës 12:00, pasagjerët dhe ekuipazhi u larguan nga avioni përmes shkallëve, "shkruan një zëdhënës i Helvetic Airways.

Së bashku me autoritetet, Helvetic Airways po merr të gjitha masat e nevojshme dhe të mundshme për të garantuar sigurinë dhe mirëqenien e pasagjerëve dhe anëtarëve të ekuipazhit. Linja ajrore është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet e përfshira, policinë dhe aeroportin.

Me kërkesë të Blick, policia kantonale e Cyrihut konfirmoi një operacion po zhvillohet në aeroport. Helvetic Airways nuk dëshiron të zbulojë detaje të mëtejshme për Blick.

Aeroporti i Cyrihut ka çaktivizuar ndërkohë webkamerat e tij.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco