Netflix arrin rekorde: Përdoret nga më shumë se 214 milion njerëz

Netflix arrin rekorde: Përdoret nga më shumë se 214 milion njerëz

17:35, 20/10/2021
A+ Aa A-

Numri i njerëzve në botë që paguajnë për shërbimin për shikimin e përmbajtjes në internet Netflix ka tejkaluar 214 milion, njoftoi kompania.

Në tre muajt deri më 30 shtator, Netflix filloi të përdorte 4.4 milionë njerëz të tjerë. 

Sipas parashikimit të kompanisë, deri në fund të vitit, numri do të rritet me 8.5 milionë dhe do të arrijë në 222 milionë.

Të ardhurat e Netflix në periudhën e përmendur tejkaluan 7.4 miliardë dollarë, dhe fitimi 1.4 miliardë dollarë.

 Në tremujorin e dytë të vitit, të ardhurat ishin 7.3 miliardë dollarë, dhe fitimi ishte 1.3 miliardë dollarë, transmeton Tass.

Netflix u themelua në 1997, me qendër në Los Gatos, Kaliforni. 

Shërbimi ofron shërbime të transmetimit të përmbajtjes në internet në më shumë se 190 vende, dhe që nga viti 2013 kompania ka xhiruar filma dhe seriale në prodhimin e saj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco