Lajmi i fundit

VIDEO/ Vlorë: Atentatorët djegin makinën pa targa pas ekzekutimit mafioz, dyshohet për 3 vrasës

VIDEO/ Zjarr masiv në një depozitë nafte ne Liban

VIDEO/ Zjarr masiv në një depozitë nafte ne Liban

10:33, 11/10/2021
A+ Aa A-

Një zjarr ka shpërthyer në një depozitë magazinimi të karburanteve në objektin e naftës Zahrani të Libanit.

Sipas mediave të huaja, të paktën 15 zjarrfikës janë në objektin e naftës, me zjarrfikësit që përpiqen të shuajnë zjarrin ndërsa përpiqen për të parandaluar përhapjen e zjarrit.

“Ne tani jemi duke u përqendruar në largimin e banorëve nga zona ndërsa përpiqemi të shuajmë zjarrin”, tha zyrtari. “Prioriteti tani është parandalimi i zjarrit që të mos arrijë në depozitat tjera”.

Rezervuarët në objektet e naftës Zahrani thuhet se ruajnë benzinë dhe naftë të blerë nga qeveria libaneze.

Një nga stacionet kryesore të energjisë të Libanit ndodhet gjithashtu në afërsi.

Zjarri i së hënës vjen pak më shumë se një vit pas shpërthimit masiv të portit në Bejrut që vrau më shumë se 200 njerëz, plagosi mijëra dhe shkatërroi lagjet aty pranë në kryeqytet.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco