Biden injekton dozën e tretë kundër COVID-19

Biden injekton dozën e tretë kundër COVID-19

19:57, 27/09/2021
A+ Aa A-

Presidenti amerikan Joe Biden, 78 vjeç, do të injektojë sonte dozën e tretë të vaksinës kundër Covid-19, njoftoi Shtëpia e Bardhë.

Shtetet e Bashkuara javën e kaluar lejuan një dozë përforcuese të vaksinës “Pfizer” kundër Covid-19 për personat mbi 65-vjeç, si dhe grupet me rrezik të lartë, përfshirë ata që janë të ekspozuar ndaj vendeve të punës të ekspozuara.

Biden inkurajon njerëzit që kualifikohen për një dozë përforcuese ta bëjnë këtë si një mjet kundër pandemisë së re të koronavirusit.

Kreu i shtetit amerikan mori dozat e para të vaksinës më 21 dhjetor 2020 dhe më pas më 11 janar, drejtpërdrejt në televizion, për të inkurajuar qytetarët që të vaksinohen

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco