Rriten rastet e reja në Itali, humbin jetën 22 persona nga Covid

Rriten rastet e reja në Itali, humbin jetën 22 persona nga Covid

18:52, 26/07/2021
A+ Aa A-

Gjatë 24 orëve të fundit, mbi 3 mijë raste të reja janë konfirmuar të infektuar me Covid në Itali.

Në raportin e ministrisë bëhet me dije se nga 88 247 testime kanë rezultuar pozitiv me Covid 3 117 raste të reja dhe kanë humbur jetën 22 persona.

Ndërkaq në spital janë shtruar 182 pacientë, duke e çuar në 1 512 numrin e të shtruarve me koronavirus në spital.

Nga fillimi i pandemisë e deri më tani në Itali janë konfirmuar të infektuar me Covid 4,320,530 persona mes të cilëve kanë humbur jetën 127,971 qytetarë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco